פאב ב- וילה תהילה

בצפון המיתחם של  "וילה תהילה", צופה לחרמון, תמצאו את "האחים בלוז" (על שם הלהקה המיתולוגית, והסרט באותו שם…) – פאב בירה ובר יין, הפתוח בכל סוף שבוע.

בפאב שלנו תמצאו בירות מכל הסוגים, מבחר משקאות, מוסיקה אינדיאנית איכותית, מחירים מצחיקים והחשוב מכל – אווירה אמיתית…

האחים בלוז

"האחים בלוז" הוא הפאב האירי-בידואי הראשון (והיחיד!) בעולם!

באביב 2002 נסעו עמיחי ובתו חמדת לדבלין, והביאו משם המון פוסטרים של בירה גינס, ויותר מ-100 גלויות מצחיקות (האירים יודעים לצחוק, בעיקר על עצמם…), שמצאו את מקומם על קירות הפאב, ובצידם – אוכפים, רתמות, ראשיות, מושכות ושאר אבזרי וקישוטי סוסים, שנשמרו אצל תהילה ועמיחי מראשית שנות ה- 70, עת היו פרשים נועזים והחזיקו בשני סוסי רכיבה גזעיים ("פטר" ו"עוז", זכרם לברכה).

את הפאב, הממוזג למהדרין, פתחו עמיחי ובנו תום ב-25.12.2002, עם קבוצת רופאים רוסיים שתויים למדי מבי"ח ידוע אי-שם בארץ, שחגגו אצלנו את הסילבסטר.

מאז מציע הפאב בכל סופשבוע כ-20 מיני בירות, וביניהן: גינס, מרפי, לף (בלונד ובראון), קורונה, קרלסבאד, מכבי, דספראדוס, טובורג (ירוק ואדום), אפליכם, מילר ועוד ועוד, וזאת בנוסף למבחר נאה של יינות ואלכוהולים, על רקע צלילי מוסיקה אתנית של להקה אינדיאנית אותנטית מיערות אמריקה הדרומית.

ברוב חודשי השנה ניתן להסב וללגום מן הבירה בגן המקסים, הנמצא ממש בהמשך הפאב, מתחת לכיפת השמים ולרוח הערב – ומי שמעדיפים רומנטיקה נוסטלגית יכולים להיצמד לקירות המרתף המקושת, שהיה פעם דיר הכבשים והיום הוא פאב, מן המקוריים והמיוחדים בארץ.

הפאב והגן פתוחים גם לאירועים.

"בערב הסתיו הקריר (…) אלה מבין האורחים שהחליטו למצות את המירב מחופשתם, יושבים במרפסת התצפית המקורה, לוגמים בעיניהם את נוף הגליל מתחת לשמים זרועי כוכבים."

כך כתב קארל שראג ב"הדסה מאגזין", ביטאון יהודי חשוב בארה"ב, בפברואר 97 – עוד טרם נולד הפאב.

עכשיו, תעבירו את הסצינה לקיץ, תרדו לגן, תוסיפו בירה וזיתים – ואתם מסודרים!

המועדון

המועדון שלנו ממוקם במרתף ההיסטורי של בית המגורים המקורי, ששימש את האיכר יומטוב רוזנפלד, אשתו רוחל ושלוש בנותיהם.

משנת 1882  שימש המרתף "מקרר טבעי" לבשר ולמזונות, וגם מחסן לכלי עבודה (ובסתר: מחסן נשק – "סליק").  

היום, לאחר שיפוץ יסודי וחיזוק יסודות הבניין, משמש המרתף כמועדון, מקושת בקשתות-אבן ועתיר אווירה.

במועדון ממוקם שולחן הביליארד המקצועי –  שולחן עץ כבד, מגולף ובעל "אופי" – וניתן לקבל במשרד את המחבטים והכדורים (הן למשחק ה"פול" והן למשחק ה"סנוקר") תמורת פיקדון.

במועדון גם ממוקמת הספריה, שבה כ-2,000 ספרי קריאה ועיון מכל הסוגים ולכל הגילים. שם, בין ארבעה אקווריומי-ענק, המשרים שלווה ורוגע, תוכלו לבחור לכם ספר ("זה שתמיד תכננתי לקרוא!") לקריאה מול הנוף, על שפת הבריכה, במרפסת התצפית, או במיטה לפני השינה.

הספריה פועלת בשיטת "הקורא הישר". לכן, גם אם לא הצלחתם לסיים – לא נורא. תוכלו לקחת את הספר הביתה – ולהחזירו לנו בדואר (או שתשאירו לנו ספר אחר, במקומו).

הספריה של וילה תהילה מאוד פעילה ופתוחה 24 שעות. טוב לראות שגם היום, בעידן ה-די.וי.די. והאינטרנט, עוד יש אנשים שאוהבים ליטול ספר ביד, ולקרוא…

 לקוראים – הידד!!!

מסביב לקירות המועדון ישנם מדפי עץ, שנעשו במיוחד כדי להכיל פרוספקטים, עלונים וכרטיסי-ביקור על האתרים השונים והמגוונים שבגליל –  לתועלת האורחים. יש גם לוח קליעה למטרה בחיצים, וכן משחקי חברה: שחמט, דמקה, דומינו, קלפים, שש- בש וכיו"ב.

הלובי

הלובי הוא מיבנה אבן מרשים, אשר שימש במאה ה-19 רפת.

היום הוא פתוח לשירותכם 24 שעות ביממה, על קירות האבן שלו, על הפתחים והחלונות המקושתים, אשר בהם קבועים ויטראז'ים מרהיבים.

על קירות הלובי ציורים של אמני ראש-פינה, בעיקר של חברנו ג'ים סילברמן – צייר נפלא, מטובי הציירים בארץ.

על המדפים תצוגה של כלי נחושת עתיקים, גרמופונים וסמובארים לתה…

בלובי תוכלו להכין לכם תה וקפה מכל הסוגים ותוכלו לשתות אותם בחורף מול האח שבה דולקת אש עליזה.

בקיץ פועל בלובי מזגן יעיל, ותוכלו לעיין במגאזינים או להשתמש באינטרנט (אלחוטי) שבפינת המחשב.

יש גם קלסרים עם המלצות לטיולים, פעילויות, בתי-קפה ומסעדות וכן שפע של שוברי הנחה.

ללובי המשותף יש עוד יתרונות ושימושים נוספים, ונתאר רק אחד: בחורף, בקור, אתם יוצאים מן הבריכה המחוממת, עטופים בחלוקי הרחצה ומתיישבים אל מול האח המבוערת כאשר בידכם ספל תה מסאלה מהביל…