החצר והגן של וילה תהילה

"וילה תהילה" בנויה במתכונת של ח'אן מזרחי: 4 חצרות-אבן במיפלסים מדורגים, מרהיבות ביופיין, ומסביב לח'אן בתי אבן היסטוריים, שניבנו החל משנת 1882, שנת ייסוד ראש-פינה בידי חלוצי "העלייה הראשונה", משופצים ומשוחזרים ברוח ובאווירת המאה ה-19.

פינת חי בראש פינה

מדריכי "התיירות ההיסטורית" בגליל, כמו אריק לובובסקי מיסוד המעלה וחזי שגב מראש-פינה, נוהגים להביא קבוצות מטיילים במיוחד ל"וילה תהילה".

הסיבה היא, שאחוזת האיכרים שלנו היא היחידה בראש-פינה, שהשתמרה על כל מיבניה ההיסטוריים.

זה לא מיקרה! הקדשנו לכך יותר מ-40 שנות חיים, והיינו היחידים שעשו זאת בתקופה, שבה המילה "שימור" עדיין לא היתה בתודעה, גם בראש-פינה וגם בארץ כולה.

החצרות הן כגנים מרהיבים: ברושים, הדרים, גפנים, עצי-זית, מטפסים – ועל כולם זורחת הסולנדרה עם פרחיה הגדולים, הצהובים.

בלילות הקיץ אפופה החצר בריחות מעלפים של יסמין וצמח-הדבש, שפרחיהם נפתחים ומפיצים ריח של בושם טבעי משכר.

תוכלו לשבת בפינות הרבות, להאזין לקול המים המפכים במזרקות ולדנדוני הפעמונים.

בהמשך הח'אן שוכן הגן הנפלא של "וילה תהילה".

מוצל כולו בעצים עבותים: ברכיכטונים, פיקוסים, זיתים, דקלים, ברושים, אורנים, אקליפטוסים ועצי-תות אדירים בני למעלה מ-100 שנים, שעדיין נותנים  פרי.

בין העצים ערוגות פרחים וצמחי תבלין, שפע של פינות ישיבה מוסתרות, ערסלים, גזיבו מעוטר בבוגנוויליה משורגת, שכבר נערכו בו כמה וכמה חתונות…

מכל פינה בגן מציץ הנוף הנפלא של עמק החולה, החרמון, הרי כנען והרי הגולן.   לעת ערב הפנסים בחצרות ובגן נדלקים וצובעים את הגן באווירת קסמים מכושפת.

הגן משתרע בהמשך לפאב "האחים בלוז", צפונה לו, במבט לחרמון, ואתם יכולים להזמין לשם את הבירה שלכם ואת נזיד הבצל האגדי של עמיחי, כמובן, בשעות הפתיחה, החל משעה 21:00, בלילות סופ"ש.

בירכתי הגן עומדים לרשותכם מיתקני מנגל מקצועיים, כר-דשא, ושולחנות גן.

הילדים יוכלו לשחק בפינג-פונג שולחן, ולצפות בלאמה ובפונים באורוות  שבסמוך.