וילה תהילה - אורחים מספרים

כשאתה עובר בפעם הראשונה את סף השער לוילה תהילה אתה נכנס לעולם אחר

אם לא הכינו אותך מראש, אז דע לך, שכשאתה עובר בפעם הראשונה את סף השער לוילה תהילה אתה נכנס לעולם אחר. עולם מהאגדות. באהבה ובסבלנות אין קץ יצרו כאן תהילה ועמיחי נווה מדבר, סוג של מקלט, כמו החאנים של פעם ולא לשווא הם מכנים אותו מלון אורחים.
לא רבים זוכרים שלעמיחי ותהילה זכות ראשונים ושהם בעצם המציאו את הפטנט הזה. ולא לקח זמן רב והארץ מלאה צימרים צימרים ורוח אנטליה ובורגס מרחפת מעליהם כיד הדמיון המסחרי של מעצביהם. אבל כאן, משנכנסת אל תוך מתחם אלף הלילה ולילה הזה, אתה מיד מרגיש בום בבטן ונהיה לך חם במפתח הלב כי אתה מבין שזה אמיתי. שזו לא תפאורה. ואיך אתה מבין שזו לא תפאורה? כי כשאתה חוזר משיטוטיך כדי לישון או כשאתה מתעורר בבוקר ושותה קפה בחצר מתחת לעץ הקלמנטינה אתה מרגיש שאתה בבית. ולא הבית שלך השגור והמוכר בירושלים או רעננה או כל אי-שם אחר. אלא הבית שתמיד חלמת להרגיש בו בבית.
ובתיה אומרת שאחרי שעה או שעתיים מרגישים פתאום איך המקום עוטף אותך בחום, תשומת לב ואווירה של איכות ושאר רוח. וכשנלכדים בין הפּוך המפנק, הספריה והגאזיבו המשקיף על סוסי הפוני ועל הנוף הנפלא שוכחים מהתכניות ולא רוצים ללכת לשום מקום.

גזרתי על עצמי לכתוב תודה נטו מבלי להיסחף לסופרלטיבים ומחמאות אלא שזה התגלה כמשימה בלתי אפשרית. המקום פשוט מקסים מדי.

יוסי ובתיה גלאון
2.11.2014

גלילה לראש העמוד

מבצע מיוחד לגולשי האתר!

למזמינים דרך אתר הבית או בטלפון 5% הנחה